Nasze pierwsze prawdziwe wakacje!

Chwila, moment i już rozpoczęły się wakacje… Dla nas wyjątkowe – bo starszaczka pierwszy raz w życiu korzysta z nich w pełni <3 Postanowiliśmy więc wyrwać się na dwa dni z tego codziennego chaosu i pojechaliśmy nad morze. Było pięknie!

Choć pogoda jakoś szczególnie nas nie rozpieszczała – odpoczęliśmy i zregenerowaliśmy siły. Spędziliśmy dużo czasu razem. Pobyliśmy ze sobą. Podbudowaliśmy nasze relacje. To naprawdę wiele dla nas znaczyło. W tej codzienności ostatnio wiele rzeczy i drobiazgów nam umyka… W czasie tych dwóch dni “dla rodziny”, udało nam się zwolnić tempo i cieszyć chwilą.

Pamiętnik Chrumasa - cud miód i niebieskie migdały

Piszecie do nas z pytaniem, jak idzie wprowadzanie tej warzywnej diety. Otóż… wyjątkowo dobrze! Bałam się, czy podczas tych krótkich wyjazdowych wakacji uda nam się zapanować nad dietą i nie jeść wyłącznie fast foodów… Łatwo nie było, bo wygoda i szybkość zjedzenia “czegokolwiek” zdecydowanie wygrywała z myślą, żeby każdy posiłek był dobrze zaplanowany i zbilansowany.

Ku mojemu zdziwieniu, moje dzieci – sztuk dwie, bo i młodszy zaczął przejawiać zainteresowanie warzywkami – wciągały surówki z marchewki, kapusty czy buraczków! Kiedyś w życiu bym ich nie przekonała nawet do dotknięcia tego widelcem 😉 Jednak te kilka dni poświęcone na zaprzyjaźnienie się z uroczym Chrumasem – zdziałały cuda!

Moim maluchom nie tylko spodobała się postać uroczego Pana Świnki, ale przede wszystkim z zapartym tchem rozwiązywały wszystkie zagadki oraz prosiły o przeczytanie ciekawostek, jakie znaleźliśmy na stronie www.pamietnikchrumasa.pl. To były niesamowite chwile! Dla mnie, jako dla mamy, to coś pięknego, kiedy starsza córka wprowadza młodszego brata w tajniki życia. Przejęta opowiadała mu o tym, dlaczego powinno się jeść marchewkę, przytaczała różne historie zasłyszane gdzieś w przedszkolu i każdą łamigłówkę starała się przedstawić mu tak, żeby i on pomógł jej w rozwiązywaniu. Marzenie każdej mamuśki!

Pamiętnik Chrumasa - cud miód i niebieskie migdały

Dzięki temu, że przypadkowo dowiedzieliśmy się o Programie dla szkół i postanowiliśmy aktywnie włączyć się w zmianę diety maluchów jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego – zyskaliśmy w domu dwóch prawiejadków (nie myślcie, że to cały czas wygląda tak różowo, młodzi starają się, ale nadal potrzebne im jest wsparcie i dodatkowa motywacja) 🙂 Oczywiście mają też nowego przyjaciela – Chrumasa, o którym opowiadają swoim kolegom na placu zabaw… 😉 Pozostaje mi tylko skorzystać z gotowych przedstawionych na stronie przepisów, zainspirować się Waszymi podpowiedziami i… kontynuować zmianę nawyków. Już niedługo napiszemy, czy udało się zakończyć całą misję z sukcesem <3

Udanych wakacji!

____________

Wpis sponsorowany: 

Pamiętnik Chrumasa - cud miód i niebieskie migdały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *