Kocham - kiedy to warto powiedzieć?

cudmiodiniebieskiemigdały

Ile razy zastanawialiście się, czy to już jest ten moment? Czy aby na pewno się nie wygłupicie, nie wyrwiecie za szybko i nie poczujecie zażenowani. Czy to już teraz? Czy to do tej konkretnej osoby? Czy warto? Czy powinniście? Czy na pewno właśnie to czujecie? Kocham – kiedy to warto powiedzieć?

Dziś można zauważyć, że miłości i wszelakich wyznań jest dookoła naprawdę wiele. Teraz KOCHAM CIĘ można z łatwością znaleźć na drzwiach szkolnej toalety, moście, czy pustostanie bez drzwi i okien. Miłość wydaje się być taka łatwa, prosta, przyjemna. Wyznawanie jej – jeszcze prostsze! Wystarczy trochę szminki/kredy/sprayu i wszystko gotowe! Tylko… czy naprawdę o to w życiu chodzi? Na to czeka się w dojrzałym i ustabilizowanym związku? Z pewnością nie. Ile jednak czasu potrzeba, żeby to zrozumieć…

Ach ta miłość, która przyprawia nas o dreszcze, owady w żołądku i gęsią skórkę. Miłość, o której blogery, poety i inni artyści piszą piękne teksty i opowieści. Miłość, przez którą nie możemy spać, jeść i funkcjonować. Miłość, która doprowadza nas do ekscytacji i radości, a za pięć minut sprawia, że wali nam się całe życie. Miłość – taka genialna i wspaniała, wyciskająca tony łez z oczu i wpędzająca w toksyczne relacje na lata.

kocham - cud miód i niebieskie migdały

Zbyt szybko dziś decydujemy się na to, żeby powiedzieć komuś KOCHAM i uwierzyć na milion procent w jego szczerość i wierność. Są wyjątki, nie ma co ściemniać, że jest inaczej, ale… Zamiast od razu KOCHAĆ, zacznijcie się po prostu LUBIĆ. Tylko tak na serio. Na poważnie. Na dobre i na złe. W zdrowiu i chwilach słabości. W kryzysie i sukcesie. W chwilach, kiedy Twój ulubiony aktor zdobywa Oskara, a jego ukochana drużyna traci ostatnią bramkę w ważnym meczu kończącym sezon. Nawet wtedy, kiedy pies chce 15 raz wyjść na dwór, kot drapie nową kanapę, starsze dzieci znów się kłócą, a najmłodsza rozpacza, bo wyłączasz jej piosenkę, którą słucha już 15 raz. ZAWSZE.

Na miłość też przyjdzie czas, tylko dajcie sobie na nią szansę. Wtedy nie będziecie się zastanawiać, czy warto powiedzieć KOCHAM, bo… na myślenie o tym będzie już za późno. Obiecuję!

 


Trzymajcie się ciepło! D. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *